Zgjedhjet vendore/ Konstituohen KZAZ në 10 qarqe të vendit, mësohet se kush do i zëvendësojë anëtarët e PD dhe LSI

  0
  357

  Janë konstituar KZAZ-të në 10 qarqe të vendit, ndërkohë që nesër do të vijojë plotësimi i tyre edhe në Tiranë dhe në Durrës .

   Ndërkohë që KQZ ka emëruar njerëz jo politikë që kanë aplikuar për t’u angazhuar pasi gjysma e anëtarëve që mungonin nga PD dhe LSI nuk kanë dorëzuar emrat e komisionerëve.

  KZAZ janë komisione të nivelit të dytë në procesin e administrimit të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here