“Banda mori goditje shkatërruese me…”, reagon Sandër Lleshaj dhe zbardh detaje të reja për supergrabitjen: Dështoi!

0
379

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë për shtyp. Lleshaj tha se kompania kineze ka dështuar.

Banda ka goditur edhe më parë. Një anëtar i saj vdiq, mori goditje shkatërruese. Kinezët dështuan me menaxhimin e aeroportit.

“U cënua rëndë siguria e Rinasit , u vu në rrezik serioz jeta e punonjësve të policisë. Nuk kanë funksionuar mekanizmat e sigurisë, përgjegjësi e kompanisë kineze. Kompania ka dështuar të përmbushë përgjegjësitë e saj, për sigurinë fizike. Nuk zbatuan standardet e sigurisë së detyrueshme. Do kishte mjaftuar vetëm pjesa e parave të përvitshme” tha Lleshaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here