Tronditet opozita, kush janë tre kandidatët e rinj që nesër marrin mandatin e deputetit (EMRAT)

0
299

Nesër KQZ-ja do u japë mandatin tre kandidatëve të tjerë nga listat e PD-së dhe LSI-së. Ata janë Arben Elezi nga PD Elbasan, Adriatik Alimadhi aleat i PD, njëkohësisht kreu i Ballit Kombëtar dhe Ambra Borova nga LSI Shkodër, pasi pranuan të marrin mandatin duke dorëzuar formularët e vetëdeklarimit.

Me tre emrat e rinj që do të marrin mandatin nesër, numri i deputetëve shkon në 99 në parlamentin shqiptar.

79 deputetë të maxhorancës

Tre nuk u dogjën që në fillim:

1.            Lefter Koka

2.            Myslim Murrizi

3.            Rudina Hajdari

Janë betuar 14:

1.            Ylli Shehu

2.            Aurora Mara

3.            Enver Roshi

4.            Edmond Rrushi

5.            Lefter Maliqi

6.            Alban Zeneli

7.            Ligoraq Karamelo

8.            Majlinda Halilaj

9.            Ediola Braha

10.          Edlira Hyseni

11.          Elda Hoti

12.          Ralf Gjoni

13.          Nimet Musaj

14.          Enada Kociraj

Ne Pritje:

1. Amra Borava

2. Arben Elezi

3. Adriatik Alimadhi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here