Gazetari i njohur hedh bombën: Ky është biznesi që po bëhet

0
673

Gazetari Denis Dyrnjaja debatoi me ish-deputetët Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili në studion e “360 gradë” në RTV Ora për manipulimin e zgjedhjeve.

Pjesë nga biseda:

Dyrnjaja: Të gjithë këta, sa herë bëjnë marrëveshje me Edi Ramën, është i mirë, sa herë del kundër, është i keq. Tani njerëzit e shohin këtë. E shohin që këta japin dorën, puthen, bëjnë pazare, është biznes politik.

Bylykbashi: Lëre, mos bëj parime.

Dyrnjaja: A ia dha Lulzim Basha dorën Edi Ramës apo nuk ia dha? A bënë marrëveshje kjo. Nuk është shqetësim kjo. A e bashkëqeverisën këta 4 vjet?

Vasili: Ne po flasim për vota, nuk po flasim për bashkëqeverisje.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj