“Është marrë peng nën kërcënimin e armës “, kryebashkiaku i Vlorës del ‘live’ dhe nxjerr blof Sali Berishën (VIDEO)

0
533

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim të bërë në Facebook ka bërë një denoncim të fortë, ku thuhet se pak ditë më parë kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli është marrë peng nën kërcënimin e armës.

Mirëpo nuk ka zgjatur shumë edhe përgjigja e kryebashkiakut të Vlorës i cili ka hyrë live në faqen e tij në Facebook ku ka prezantuar projektin e ri për ndërtimin e një muzeu për bashkejtesën e hebrenjëve me qytetarët e Vlorës. Dy studjues, Agron Alibali dhe Ada, një vajzë hebre e lindur në Vlorë, që jeton në Izreal, kanë vendosur të jenë mbikqyrës të këtij projekti.

Duke prezantuar projektin Leli tha se ai nuk do jetë një muze e trishtë sic do muze hebre, por një muze unik i gëzuar që tregon jetën e mire të tyre në këtë qytet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here