Prokuroria i komunikon akuzat, Saimir Tahiri del me deklaratë të fortë: Ashtu siç e nisi e bitisi

0
343

Prokuroria për Krime të Rënda mbylli hetimet për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili ashtu si pritej, këtë mesditë ka mbërritur te Krimet e Rënda dhe është njohur me akuzat. Ai ka sulmuar prokurorinë duke e quajtur të komanduar.

Tahiri tha:

“Akuzat ishte trafik droge dhe grup kriminal. Prokuroria e komanduar ashtu siç e nisi ashtu e bitisi. Kur themi e komanduar kemi parasysh krimin politikën drejtësinë që janë  bashkë.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here