Eurodeputeti flet hapur, tregon rrezikun e madh: Ata janë në listën e zezë…

0
331

Delegacioni i Parlamentit Europian, në konferencën për mediat, ka komentuar situatën politike në vend, por edhe ka reaguar edhe lidhur me protestat masive të studentëve. Eurodeputeti  Cristian Preda tha se presionet ndaj protestuesve përbëjnë rrezik për destabilizim dhe kërkoi që të ruhet liria e shtypit.  Ai tha: “Ju keni pasur protesta masive, që dolën nga të rinjtë. Është e papranueshme që atyre tu bëhet presion. Disa njerëz janë hequr nga puna, ata janë në listën e zezë për arsye të të drejtës që ushtruan për të protestuar. Është një rrezik i madh për destabilizimin”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here