Nis samiti i dytë Trump – Kim Jong Un

0
430

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut u takuan të mërkurën në Hanoi. Ata shtrënguan duart dhe përpara flamujve të të dyja vendeve në hotelin Metropol në kryeqytetin e Vietnamit. Presidenti Trump u tha gazetarëve se ai mendon që bisedimet do të jenë të suksesshme, dhe “nuk do të kthehet prapa për çarmatimin bërthamor”, njofton VOA. I pyetur nëse do të shpallë formalisht përfundimin e luftës në Korenë e Veritu ai tha se “do ta shohim”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here