Atentat zyrtarëve, reagon Bashkia e Lezhës

0
371

Pas ngjarjes në Lezhë, kur persona ende te paidentifikuar hapën zjarr ndaj makinës “Ford Focus”, me të cilën udhëtonin dy punonjës të Bashkisë së Lezhës, vjen reagimi zyrtar nga ana e këtij institucioni. Reagimi i Bashkisë  Bashkia Lezhë dënon ngjarjen e ndodhur sot në autostradë pranë fshatit Tresh, ku është qëlluar me armë zjarri ndaj automjetit në të cilin lëvizte një punonjës i bashkisë, Inspektor i INUV-it, së bashku me një tjetër shtetas që nuk është punonjës bashkie.Sa më lart, sqarojmë opinionin publik se, kjo ngjarje nuk ka asnjë lidhje me punën e inspektorit tonë në bashki apo rrethana të tjera të kësaj natyre, siç dhe pohon vetë ai.Bashkia Lezhë i bën thirrje Policisë së Shtetit, të vëjë para përgjegjësisë autorët e kësaj ngjarjeje që cënon rendin dhe sigurinë publike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here