“Kordoni u hap nga vetë policia”, Basha zbulon planin e fshehtë të Ramës

  0
  339

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se policia e hapi vetë kordonin në mënyrë që të degjeneronte situatën.

  Sipas Bashës ai veprim ishte i planifikuar nga kryeministri Edi Rama për të nxitur dhunë.

  “Policia e hapi kordonin mbrojtës qëllimisht për ta degjeneruar protestën paqësore në dhunë. Ky ishte plani i Ramës për të nxitur dhunën. Ky është një plan për të nxitur dhunë, pasi kordoni u hap papritur nga vetë policët”-u shpreh për gazetarët kryedemokrati.

  Kujtojmë që pak minuta më parë një numër i madh protestuesish arritën që të kalonin  policinë dhe tshkuan deri tek dera e Kryeministrisë.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here