Berisha zbulon skenarin e rëndë, ja çfarë e pret Ramën në Vlorë: Dron për arrestim

0
348

Është shoqëruar me tensione protesta e sotme e opozitës, pasi protestuesit kanë arritur të çajnë kordonin policor dhe kanë hequr mbrojtësen e derës së kryeministrisë.

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se kryeministri Edi Rama duhet të qëndronte në zyrë dhe jo t’ia mbathte në Vlorë.

‘Rama të ishte në zyrë, këtu të qëndronte. Ai s’po rri ja mbathi. Ndërkohë policisë i tha grisi demonstruesit.

Skenar i njw mendje djallëzore organizon. Po të jetë burrë duhet të rrijë në zyrë ai e ka vendin në zyrë jo tja mbathë të përdhosë sheshin e  Flamurit. Edhe atje do të ketë një dron nga ajri i cili do kërkojë arrestimin në shesh të Ramës, simbolikisht’, tha Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here