E pabesueshme kjo që po ndodh sot/ Rama sfidë të hapur me Bashën, ‘tregon forcën’ nga Vlora, shikoni pamje spektakolare

  0
  365

  Në këtë moment ka nisur zyrtarisht protesta masive e organizuar nga opozita, por këto pamje që na vijnë nga Vlora janë vërtetë të pabesueshme dhe spektakolare. Kryeministri Edi Rama tha se do organizonte takime me qytetarët por mesa duket ashtu sikurse tha edhe opozita dje, e gjitha i ngjan një antimitingu.

  Qëllimisht, Rama e nisi transmetimin me pamjet nga lart që tregojnë një masivitet në pjesëmarrje.

  Shquhen me mijëra qytetarët mbledhur në Vlorë për Ramën.

  Ndërkaq, në Tiranë kanë nisur grumbullimet e para të protestuesve dhe sipas PD bëhet fjalë për 50 mijë të tillë.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here