Akuza për provokim nga Policia, Ministria e Brendshme nxjerr foton: Ja pse u hap kordoni

0
299

Zyrtarë të Ministrisë së Brendshme reagojnë për deklaratat e opozitës se policia ka provokuar qytetarët duke hapur kordonët dhe duke i lejuar protestuesit që të shkojnë drejt derës së kryeministrisë.

“Në fakt nuk e hapën kordonin policia, por ishin shishet me benzinë e zjarri, si shishe Molotov të hedhura në shkallët e kryeministrisë njëra pas tjetrës që provokuan hapjen e rreshtave të policisë”,  është deklarata, duke publikuar edhe foton përkatëse të momentit të çarjes së kordonit të policisë.

Në fakt, pamjet u transmetuan live dhe protestuesit hodhën shishe me benzinë çka shkaktoi dhe çarjen  e kordonit të policëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here