Protestuesit shkatërruan kërpudhën e vendosur tek Kryeministria, Rama kërkon ndjesë

0
336

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas shkatërrimit nga protestuesit të kërpudhës së vendosur tek ambientet e jashtme të kryeministrisë.

Përmes një postimi në Twitter, Rama thotë se kërpudha ishte një vepër e Carsten Holler dhuruar kryeministrisë gjatë vizitës së tij në Tiranë.

Kryeministri i ka kërkuar ndjesë artistit të famshëm dhe thotë se kjo nuk është Shqipëria dhe shqiptarët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here