Zbardhen detaje të reja për gjyqtarin që lehtësoi dënimin e Dritan Dajtit/ Përveç parave, ja çfarë iu gjet tjetër në shtëpi

0
424

Detaje të reja janë zbardhur pas kontrollit të bërë në banesat e tre gjyqtarëve që votuan pro gjykimit të shkurtuar për Dritan Dajtin duke e shpëtuar nga burgu i përjetshëm.

Mesohet se kontrolli është bërë në 5 banesa dhe pas tyre është shoqëruar në polici gjyqtari Skënder Damini. Gjyqtari është shoqeruar në policinë e Tiranë me urdhër të Prokurorisë, por avokati i tij mbrojës thotë se nuk ka ende urdhër ndalimi ndaj klientit te tij. Mësohet se gjatë kontrollit në banesë atij i është gjetur arme pa leje.

Pyetur nga mediat, vete gjyqtari Skender Damini nuk ka pranuar të japë asnjë koment për gazetarët të cilët ndodheshin pranë banesës së tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here