Shoqërohet në polici gjyqtari, pasi forcat speciale mësynë në banesën e tij dhe gjetën….

0
495

Mëngjesin e  sotëm forcat speciale mësynë në shtëpinë e gjyqtarit, ku gjetën një shumë parash. Gjyqtari Skënder Damini është nisur për në polici për tu marrë në pyetje pas kontrollit nga policia në banesat e tij në Vlorë dhe Tiranë.

Gjyqtari i Apelit Vlorë, shoqërohet nga avokati i tij mbrojtës Arjan Ndoji. Forcat speciale të policisë  kryen kontrolle blic në 5 banesat e 3 gjyqtarëve të cilët ulën dënimin e Dritan Dajtit.

Këto kontrolle kanë ardhur me urdhër të gjykatës pasi gjyqtarët kanë abuzuar me detyrën dhe kanë dhënë vendim në kundërshtim me ligjin, në favor të Dritan Dajtit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here