Protesta e studenteve, Doracaj: Kërkesat tuaja kanë vetëm një zgjidhje, DIALOG!

0
457

!Drejtori i Pergjithshëm i Gjendjes Civile në Ministrinë e Brendshme, Bledar Doracaj ka zgjedhur rrjetin social facebook nga ku u ka bërë thirrje studentëve qe te pranojne dialogun si zgjidhje të kësaj situate. Ai gjithashtu është shprehur se i mbeshtet ata por nga ana tjetër iu kujton se nuk duhet të bien pre e lojrave politike apo “hijenave” siç i quan Doracaj.

Me poshte postimi i plote i Bledar Doracaj në facebook

Miq, ne “ dhjetorin e pare” une isha vetem nje nxenes ne Gjimnazin P.NL”, sot jam nje nepunes ne adminsitraten shteterore. Ne ato vite, isha me zemer me levizjen e dhjetorit edhe pse “ biografia” ime sma lejonte! Sot, si ish student dhe ish drejtues i rrjeteve politike dhe jo vetem, studentore, Ju bej thirrje jo vetem te mos perdoreni nga ata qe ja kane marre doren dhe jane si ata “ profesoret qe Ju vet denonconi”, por te dialogoni dhe bashkebisedoni, ne rradhe te pare mes vet Jush, dhe me patjeter me KM qe sot kerkoj te jete bashkepunetori Juaj ne arritjen e te drejtave Tuaja!

Cdo veprim tjeter Juaji, do e komprementoj pafund kete

Levizje, dhe hijenave polike, ata qe kane sot nevoje per pastertine dhe energjite Tuaja, do ti beni nje sherbim per ti ricikluar edhe ne 20 vitet e ardhshme ne politike!

Koha dhe shanset jane tuajat, mos lejoni Tua rrembejne partite politike sikurse kane bere keto 25 vite!

Vetem me dialog pa kushte, me kembe ne toke, mendje te kthjellet , me besim te kerkesat Tuja, por edhe me mbeshtetjen e KM, do mund tJA DILNI!

Jo parti politike dhe nje PO per politikat e rinise studentore dhe jo vetem!

Kerkesat Tuaja kane vetem nje menyre per t’u realizuar: Dialog, Dialog, Dialog dhe vetem Dialog!

Besoj te Ju ✌

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here