Studentët e Durrësit revoltohen dhe përzënë deputeten e Bashës: I dalim Zot vetes

0
333

Anëtarë të FRPD dega Durrës janë angazhuar intensivisht për të menaxhuar protestën e studentëve të universitetit “A.Moisiu”, duke futur mes tyre njerëz që as kanë lidhje me universitetin.

Të pajisur me megafone dhe pankarta politike, eksponentë të degës së FRPD Durrës i kanë prirë protestës së disa dhjetrave studentëve durrsakë.

Por më flagrante ndërhyrja e PD ka qenë kur mes studentëve është gjendur “papritur” deputetja Bardha Kadiu, e cila nuk është pritur mirë nga shumica e studentëve, ashtu si edhe eksponentët e FRPD.

Studentët kanë kërkuar largimin e deputetes dhe drejtuesve të degës së FRPD duke deklaruar se ”nuk duam asnjë ndërhyrje dhe mbështetje politike, pasi i dalim Zot vetë nismës sonë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here