Foto/ Studentët e Mjekësisë po protestojnë ndryshe nga tjerët, ja çfarë kanë bërë në shenjë revolte

0
327

Studentët e Universitetit të Mjekësisë janë bërë sërish sot pjesë e protestës masive para godinës së Ministrisë së Arsimit. Ndryshe nga studentët e tjerë, ata sot bien në sy për shkak se në shenjë proteste dhe revolte ata kanë marshuar veshur me bluzën e bardhë të mjekut.

Në foto duket qartë se studentët po marshojnë drejt godinës së ministrisë, për t’iu bashkuar pjesës tjetër të të rinjve që sot janë me mijëra.

Protesta Tek Mas (3)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here