Dy ish-deputetët e PS paraqesin kërkesën e veçantë gjatë seancës gjyqësore: S’kemi lidhje me bandën e Shijakut, ne….

0
341

Dy ish-deputetë e PS, Arben Çuko dhe Arben Ndoka, janë dërguar sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda për të marrë masën e sigurisë.

Në të njëjtën kohë në seancë janë paraqitur edhe të arrestuarit e megaoperacionit VOL-VO 4, për të njëjtën arsye, masën e sigurisë.

Por, dy ish-deputetë kanë kërkuara nga trupi gjykues që dosja e tyre të ndahet nga ajo e bandës së Shijakut, përgjimet e së cilës në fakt i çuan ata të dy në pranga.

Duke qenë se Çuko dhe Ndoka janë arrestuar për korrupsion.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here