Do trafikonin 2.7 ton kanabis. Zbulohet arsyeja e arrestimit të ish-deputetit të PS dhe e njerëzve të tij

0
468

Ish-deputeti i PS-së Arben Ndoka dhe njerëzit e tij janë vënë në pranga për trafik ndërkombëtar droge.

Bëhet fjalë për një sasi prej 2 tonë e 700 kilogramë kanabis sativa. Kjo gjë është bërë e ditur nga prokurorja e Krimeve të Rënda, Donika Prela gjatë një konference për mediat.

Po kështu, persona që vepronin me grupe të tjera kriminale në kudër të këtij hetimi kanë kryer vepra penale të falsifikimit të dokumenteve: Gjelind Ndoka, Arben Ndoka, Blendi Ndoka, Vasil Nika, Mimoza Loka, etj’, tha Prela në deklaratën e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here