Trump akuzon Soros se po financon protestat kundër kandidatit të tij Kavanaugh

0
452
Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se protestat kundër të nominuarit të tij për Gjykatën e lartë, Brett Kavanaugh paguhen nga miliarderi politik liberal George Soros dhe të tjerë si ai. Lajmi erdhi pasi policia e Uashington ndaloi rreth 300 protestues para Kongresit.
Në komentin e tij Trump iu referua rastit të uzurpimit të ashensorit të Sen. Jeff Flake nga protestuesit si “një grup profesionistësh të paguar për të bërë të duken keq senatorët”.
Një nga protestueset pranoi dje se punon prej vitesh për një “organizatë të drejtësisë sociale” të financuar nga George Soros dhe se organizata kishte mbledhur qindra njerëz për protestat ndaj nominimit të Trump.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here