Rama shpërthen ndaj “helmnxjerrësve”: Edhe Banka Botërore gënjen?

0
403

Kryeminsitri Edi Rama në një status në Twitter, ka reaguar ndaj të gjithë atyre që kundërshtojnë rritjen ekonomike në vend.

Ai shkruan se vetë Banka Botërore në raportin e ekonomisë për rajonin, theksin e vë pikërisht tek Shqipëria.

Sipas tij, për rritjen e punësimit në vend falë reformave e rritjes ekonomike. Po ashtu ai nuk lë pa ironizuar kundërshtarët e kritikët e tij duke i quajtur “helmnxjerrës”, duke i pyetur nëse dhe BB është jashtë realitetit.

“Banka Botërore në njoftimin e saj mbi raportin e ekonomisë për rajonin, vendos theksin mbi rritjen e punësimit në Shqipëri falë rritjes ekonomike! (Kjo ngre pyetjen për të gjithë helmnxjerrësit realë e digjitalë: Të jetë edhe Banka Botërore jashtë realitetit vallë?),” shkruan kreu i qeverisë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here