Xhafaj thirrje Arta Markut: Angazhohu seriozisht dhe heto Lulzim Bashën e të tjerët

0
535

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i bën thirrje kryeprokurores Arta Marku të nisë hetimet ndaj deklarimeve të opozitës lidhur me akuzat e tyre se kryeministri Edi Rama dhe ai kanë përdorur pushtetin politik për të fituar dhe pastruar paratë e krimit dhe të drogës përmes lojrave të fatit.

“I bëj thirrje prokurorisë të angazhohet seriozisht të marrë përgjegjësitë për të ushtruar kompetencat për të hetuar mbi këto deklarime. Nuk mund të vazhdojmë më kështu. Çdo kush mund të shpifë, shantazojë çdo njeri të thjeshtë apo funksionar të lartë sic është ministri i Brendshëm dhe kryeministri”.

Xhafaj i quajti mashtrime akuzat e opozitës se familja e tij ka lidhje direkte apo indirekte në fushën e lojrave të fatit dhe këtë e tha se e deklaronte me përgjegjësi ligjore dhe politike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here