Basha akuza të forta kryeprokurores: Duhet të kishte shkuar me pranga në Kuvend e të merrje zvarrë…

0
444

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka sulmuar nga Vlora Kryeprokuroren Arta Marku. “Prania e kryeprokurores kukull e Ramës në kuvend është certifikata e vjedhjes”, u shpreh Basha nga Vlora.

“Arta Marku është shërbëtore e Ramës dhe jo prokurore e republikës. Prania e kryeprokurores kukull e Ramës në kuvend është certifikata e vjedhjes, nëse do të kishte shkuar me pranga dhe tërhiqte zvarrë një duzinë hajdutësh dhe politikanësh të lidhur me krimin në atë sallë që bashkë me pjesën tjetër të rilindësve dele që po bëhen gati për aktin e vjedhjes’, deklaroi Basha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here