Artistët protestë para Kuvendit: Hedhin Kushtetutën në plehra, ja çfarë i kërkojnë opozitës

0
604

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, qytetarë dhe aktivistë të ndryshëm kanë protestuar sot përpara kuvendit, kundër ligjit për Teatrin.

Ata i kërkuan opozitës që të vinte në Kuvend dhe të mos vijonte seancën në Vlorë, ndërsa qeverisë që të mos votonte këtë ligj.

Robert Budina ishte një nga përfaqësuesit që mbajti një fjalë përpara protestuesve, dhe i bëri thirrje qytetarë ve që të mos flenë port ë zgjodhën dhe të protestojnë.

Ndërsa aktivisti Sazan Guri, u shpreh se nuk duan që të përplasen fizikisht tek Teatri kur të shkonin fadromat, por të votonin pro dekretit të Presidentit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here