Rama takim me Ruçin në Kryesinë e Kuvendit, ja kush e shoqëron dhe për çfarë do të diskutohet

0
415

Kryeministri Edi Rama ndodhet në kryesinë e Kuvendit në një takim me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi. Në takim do të diskutohet për ndryshimet ligjore për çështjen e Teatrit dhe për koordinimin e ditës së nesërme në Kuvend.

Takimit i është bashkuar edhe relatori i ligjit për Teatrin, Ilir Beqja. Gjithashtu të pranishëm janë edhe Veliaj, Vali Bizhga dhe Ëngjël Agaçi.

Nesër  në Kuvend do të votohet projektligji për çështjen e Teatrit.

Gjithashtu në parlament do të raportojë edhe kryeprokuroja Arta Marku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here