Lirohen banorët e arrestuar në aksionin e IKMT në Jalë, APEL për ndihmë: S’ kemi ku të fusim kokën

0
423

Banorët e Jalës të cilët u shoqëruan nga policia e Vlorës janë lënë të lirë rreth mesnatës së djeshme.

Mes të shoqëruarve ishte edhe një vajze minorene 14 vjeçare.

Ndërkohë ata apelojnë për mbështetje, pasi edhe pse të lirë, thonë se nuk kanë ku të fusin kokën.

IKMT zhvilloi mëngjesin e djeshëm një aksionin për prishjen e 9 ndërtesave në Jalë. Objektet e prishura nga IKMT janë kryesisht biznese në fushën e hotelerisë dhe shërbimeve të skualifikuara nga ALUIZNI si ndërtime të paligjshme.

IKMT sqaron se njoftimi për këta pronarë është bërë që në datën 15 korrik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here