Dënohen me 8 vite burg dy nipërit e ish-deputetit të PS

0
518

Pas 29 seancash gjyqësore gjykata e Apelit Shkodër ka dënuar, Vilson dhe Damjan Ndokën, me anë të vendimi që është dhënë sot për

Gjykata në vendimin e saj deklaron se Damjan Ndoka është denuar me tre vjet heqje lirie, ndërsa Vilson Ndoka me 8 vite, të dy janë nipat e ish-deputetit Arben Ndoka.Mbrojtja ka kërkuar ndryshimin e akuzës nga vrasje e mbetur në tentativë në kanosje, gjë që nuk është pranuar.

Dy kushërinjtë Ndoka kanë tentuar të vrasin Fatmir Nikollin. Ngjarja është regjistruar në 16 shtator 2014 në Lezhë. Fatmir Nikolli ishte kthyer në Shqipëri pas 6 vitesh emigracion në Itali me qëllim dhënien e provimit të maturës.

Nga breshëritë e automatikut është plagosur rastësisht edhe Lindita Gjoka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here