Tirana, “e mbytur” në trafik. Policia kërkon të ndalen punimet në rrugë të hënën

0
432

Në kryeqytet, ditët e fundit në akset kryesore është konstatuar një trafik i rënduar i automjeteve.

Shkak është bërë ndërhyrja e Bashkisë për rikonstruktimin e asfaltit në disa pjesë të Unazës, por edhe zona të tjera.

Në prag të nisjes së vitit të ri shkollor, Policia Rrugore ka kërkuar mbylljen e punimeve sa më parë, pasi të hënën qarkullimi i automjeteve pritet të rëndohet ndjeshëm, në mëngjes dhe pasdite.

Nga ana tjetër, kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka urdhëruar marrjen e masave për ndalimin e qarkullimit të automjeteve për transportin e mallrave, nga ora 7 deri në 9 të mëngjesit në Unazën e vogël, por edhe në akse të tjera kryesore.

Ndërkohë, për mjetet mbi 3.5 tonë, që furnizojnë subjekte tregtare, qarkullimi do të lejohet pas orës 20 të mbrëmjes.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj