Modriç: “Ronaldo më ka përgëzuar, ne jemi miq”

0
741

Mesfushori i Real Madrid mohon thashethemet për një thyerje në marrëdhëniet me portugezin dhe rrezon çdo dyshim.

Modric-Ronaldo, rasti është i mbyllur. Ai është i njëjti mesfushor kroat, i cili hedh poshtë dyshimet per thyerje te marrëdhënieve me ish-shokun e tij në Real Madrid për shkak të dhënies së çmimit “Futbollisti i Vitit” nga UEFA. Mungesa e CR7 në ceremoninë e shperblimeve kishte provokuar polemika dhe nuk kishte mungesë diskutimi mbi vendimin e konkurrimit. Numri 10 “blanco” komentoi: “Cristiano më dërgoi një mesazh për të më komplimentuar. Ne jemi dhe do të mbetemi miq “. Me pak fjalë, përfundimi i mosmarrëveshjeve mbi aksin Madrid-Turin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here