Opozita vijon bojkotin e parlamentit. Pas Shkodrës, të enjten mblidhet në Elbasan

0
373

Ndalesa e radhës e opozitës së bashkuar do të jetë Elbasani. Pas mbledhjes së Shkodrës,  aleatët opozitarë mblidhen në qytetin e dytë të vendit ku sipas tyre mbizotëron krimi me lidhje qeveritare.

Mbledhja do të mbahet të enjten në ora 10:00 paralelisht me seancën planare duke shënuar mungesën e dytë  për këtë sesion të  opozitës në Parlament.

Nga Shkodra Lulzim Basha  paralajmëroi se  çlirimi i  qeverisë nga krimi  do të jetë prioritet i opozitës  në këtë sesion të ri ndërsa një platformë politike parashikohet të përgatitet  nga opozita  për ti dhënë vendit, siguri, rend dhe shtet të së drejtës.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj