Horoskopi për muajin dhjetor, dita më me fat për secilën shenjë

0
49

Megjithëse sezoni i festave është në lulëzim, ju jeni të fokusuar në ambiciet profesionale dhe të gdhendni suksesin kur Mërkuri hyn në Bricjap dhe shtëpinë tuaj të dhjetë diellore më 1 dhjetor. Një qasje e drejtpërdrejtë drejt qëllimeve tuaja do të japë rezultatet më të mira, i dashur Dash, kështu që mos kini frikë të vini pika të vështira kur bëhet fjalë për çështjet e biznesit dhe jetën tuaj publike. Tani mund të jetë gjithashtu një kohë e mirë për të rivendosur kufijtë me anëtarët e familjes që priren të shtypin butonat tuaj në këtë kohë të vitit. Për fat të mirë, të dashurit do të jenë më të hapur për të ndryshuar mënyrat e tyre në mënyrë që të shpëtojnë lidhjet pasi Venusi të hyjë në Akrep në datën e katërt.

Hëna e re e Shigjetarit zbukuron qiejt tanë më 12 dhjetor, duke sjellë një energji festive dhe të gëzueshme në tryezë, e cila është e përkryer për të nderuar traditat sezonale me njerëzit e dashur. Sidoqoftë, stacionet e Mërkurit janë retrograde në të njëjtën ditë, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni të stërngarkuar në javët e ardhshme nëse jeni angazhuar në shumë festa dhe shkëmbime dhuratash. Mos u ndjeni fajtor për ndërprerjen e disa ngjarjeve nga programi juaj nëse është e nevojshme, dhe merrni parasysh të punoni me vetëdije dhe ndërmjetësim nëse stresi vazhdon të rritet. Dita e njëzet e një shënon ditën e parë të dimrit kur dielli hyn në Bricjap. Kjo vendosje diellore do t’ju bëjë të mendoni përpara gjatë disa javëve të ardhshme, duke marrë parasysh qëllimet tuaja për vitin e ri të afërt.

Hëna e plotë e Gaforres shkëlqen më 26 dhjetor, duke ju vendosur në një hapësirë nostalgjike dhe edukative që është e përkryer për t’u qetësuar në shtëpi. Dashuria shpërthen në skenë kur Venusi hyn në Shigjetar në datën njëzet e nëntë, duke sjellë dashuri për kolektivin.

Ditët me fat gjatë muajit: 7, 15, 24
Ditët sfiduese: 17, 21, 28

Do të ndiheni të gëzuar dhe gati për festat e fundvitit, ndërsa Mërkuri do të debutojë në Bricjap më 1 dhjetor, i dashur Demi, duke aktivizuar shtëpinë tuaj të spiritualitetit dhe fatit. Përdoreni këtë energji për të sjellë më shumë kuptim në aktivitetet tuaja, duke nderuar traditën ndërsa kërkoni mënyra për të përhapur lajme të mira.

Ndërkohë, Afërdita migron në Akrepin e pasionuar dhe shtëpinë tuaj të shtatë diellore në datën e katërt, duke ju afruar me një interes romantik dhe me miqtë tuaj më të ngushtë. Përdoreni këtë energji për të lënë mënjanë pretendimet në mënyrë që të zbuloni më shumë pjesë të zemrës suaj për ata që ndihen të sigurt.

Hëna e re e Shigjetarit shfaqet më 12 dhjetor, duke sjellë rritje në angazhimet tuaja. Pavarësisht nëse jeni të përqendruar në përparimin në marrëdhëniet e biznesit ose kërkoni të hidhni hapin tjetër në çështjet e zemrës, kjo klimë kozmike mund t’ju ndihmojë të çoni atje ku dëshironi të jeni. Fatkeqësisht, stacionet e Mërkurit janë retrograde në të njëjtën ditë, duke e bërë të rëndësishme që të qëndroni të organizuar dhe të shmangni ndarjen e tepërt. Tani mund të jetë gjithashtu një kohë e mirë për të kontrolluar dy herë listat tuaja të blerjeve dhe planet sezonale, duke u kujdesur që të shmangni snafusin duke i vendosur të gjitha rosat tuaja në një rresht.

Solstici i dimrit sjell një të ftohtë në ajër kur dielli hyn në Bricjap në datën njëzet e një, duke ju vendosur në një hapësirë filozofike që është e përkryer për të vlerësuar atë që keni ndërtuar. Përdoreni këtë energji për t’u rilidhur me shpirtëroren tuaj, duke reflektuar mbi atë që keni, ndërsa mendoni se ku mund të ndodhë rritja.

Hëna e plotë e Gaforres ju vendos në një humor social dhe sentimental më 26 dhjetor, duke shënuar justifikimin e përsosur për të pritur miqtë në shtëpi. Lidhjet tuaja do të intensifikohen kur Venusi të hyjë në Shigjetar në datën njëzet e nëntë, duke e vendosur zemrën tuaj në linjë.

Ditët me fat gjatë muajit: 5, 7, 27
Ditët sfiduese: 3, 9, 20

Bisedat serioze mund të çojnë në angazhime të reja pasi Mërkuri hyn në Bricjap më 1 dhjetor, të dashur Binjakë, duke ju dhënë besimin për të folur drejtpërdrejt për atë që dëshironi dhe ku po shkoni. Thjesht përpiquni të mos bëni shumë kërkesa për njerëzit e dashur nëse pritshmëritë tuaja ndryshojnë, veçanërisht kur Venusi hyn në Akrep në datën e katërt, gjë që mund t’ju bëjë të mbianalizoni disa marrëdhënie.

Një mundësi për një fillim të ri romantik shfaqet nën hënën e re të Shigjetarit më 12 dhjetor, duke ju ndihmuar të jeni në të njëjtën faqe me të dashurin tuaj. Fatkeqësisht, stacionet e Mërkurit drejtohen në të njëjtën ditë, gjë që mund t’ju bëjë të bëni disa hapa prapa në javët e ardhshme.

Dita e njëzet e një shënon solsticin e dimrit dhe një kohë thellësisht transformuese për ju, ndërsa dielli hyn në Bricjap dhe në shtëpinë tuaj të tetë diellore. Vizioni juaj mund të bëhet serioz herë pas here pasi yjet ju kërkojnë të merrni parasysh atë që duhet të çlirohet me mbylljen e vitit. Për fat të mirë, mendimet tuaja do të lehtësohen sapo Mërkuri të rrëshqasë në Shigjetar të nesërmen, duke ju ndihmuar të gjeni një ekuilibër të shëndetshëm midis evolucionit personal dhe argëtimit të lehtë.

Hëna e plotë e Gaforres lind më 26 dhjetor, duke ngjallur tema mirënjohjeje dhe prosperiteti. Tani është një kohë e mirë për të vendosur synime financiare për vitin e ardhshëm pa diskredituar jetën e mrekullueshme që keni ndërtuar deri më tani.

Jeta juaj e dashurisë merr një kthesë emocionuese kur Venusi hyn në Shigjetar në datën njëzet e nëntë, duke ju shtyrë të festoni lidhjet tuaja dhe të mirat që shihni te të tjerët. Tani është gjithashtu një kohë e mirë për të llastuar veten me një ditë përrallore të kujdesit për veten. Shpërblejeni veten për mbijetesën e vitit 2023!

Ditët me fat gjatë muajit: 7, 11, 18
Ditët sfiduese: 20, 16, 26

Ju do të shprehni ndjenjat e dashurisë drejtpërdrejt dhe lirshëm ndërsa Mërkuri hyn në Bricjap më 1 dhjetor, e dashur Gaforre. Kjo vendosje planetare është gjithashtu e mrekullueshme për të diskutuar të ardhmen me atë dikë të veçantë ose për të thyer akullin me dashurinë tuaj të fundit. Vetëm kini kujdes që të përqendroheni edhe te vetja, veçanërisht kur Venusi hyn në Akrep në datën e katërt, duke e shtyrë mendjen tuaj artistike të eksplorojë teknika të reja për të ngritur zanatet tuaja krijuese.

Hëna e re e Shigjetarit del më 12 dhjetor, duke ju shtyrë të organizoheni për sezonin e festave dhe vitin e ri që po afrohet. Kjo klimë komike është ideale për të mbyllur skajet e lirshme, megjithëse duhet të mendoni gjithashtu se si të përmirësoni zakonet dhe sjelljet tuaja, në mënyrë që të mund të hyni në vitin 2024 me një nivel të ri efikasiteti. Fatkeqësisht, stacionet e Mërkurit drejtojnë në të njëjtën ditë, gjë që mund të çojë në keqkomunikim dhe çorganizim.

Sezoni i Bricjapit bën debutimin e tij në datën njëzet e një, duke shënuar fillimin zyrtar të dimrit dhe një kohë veçanërisht romantike për ju. Përdoreni këtë energji për të rrethuar veten me njerëzit e dashur, duke u përpjekur të krijoni një ambient harmonik dhe komod.

Ndërkohë, Mërkuri rrëshqet tek Shigjetari ditën tjetër, duke ju inkurajuar të rishikoni dhe zgjidhni problemet e vjetra. Hëna e plotë lind në shenjën tuaj më 26 dhjetor, duke ju ndihmuar të fitoni lëvdata si privatisht ashtu edhe në sytë e publikut.

Do të ndjeni një ndryshim kur Venusi të hyjë në Shigjetar në datën njëzet e nëntë, duke ju kërkuar që të jeni më të sjellshëm me trupin tuaj, ndërsa shqyrtoni mënyra të reja për të lehtësuar stresin duke adoptuar rutina më të shëndetshme në vitin e ri.

Ditët me fat gjatë muajit: 2, 5, 28
Ditët sfiduese: 1, 3, 27

Nuk do të keni kohë apo durim për marrëzi, pasi Mërkuri hyn në Bricjap më 1 dhjetor, duke e mprehur mendjen tuaj, ndërkohë që ju vendos në një hapësirë shumë të motivuar dhe efikase. Kjo klimë kozmike është perfekte për organizimin e pjesës së mbetur të vitit 2023, duke marrë parasysh atë që duhet bërë në punë dhe në shtëpi për ta mbyllur vitin me nota të larta.

Ndërkohë, Venusi migron në Akrep në datën e katërt, duke ju dhënë akses në anën tuaj empatike dhe edukative. Mos harroni të gjeni ekuilibrin midis punës dhe lojës, veçanërisht kur sezoni i festave të rritet.

Hëna e re e Shigjetarit zbukuron qiejt tanë më 12 dhjetor, duke e sjellë dashurinë në ballë të mendjes tuaj. Do të jeni të etur të lidheni dhe të festoni me njerëzit që ju interesojnë më shumë, duke ju frymëzuar të komunikoni ndjenjat e adhurimit në mënyra krijuese dhe argëtuese. Fatkeqësisht, stacionet e Mërkurit janë retrograde në të njëjtën ditë, duke kërcënuar të shkaktojnë keqkomunikim gjatë lojës me orarin tuaj.

Do të ndjeni një ndryshim kur dielli të hyjë te Bricjapi në datën njëzet e një, duke ju frymëzuar të organizoheni duke u fokusuar në qëllimet e shëndetit.

Mërkuri rrëshqet tek Shigjetari ditën tjetër, duke ju kërkuar të rishikoni çdo hobi apo projekt pasioni që ka rënë anash. Kjo energji është gjithashtu e shkëlqyeshme për të bërë dhurata nëse nuk mund të mburresh këtë sezon festash, duke sjellë vlera sentimentale në tryezë në vend të prezantimeve materialiste.

Jepini vetes një ditë vetmie kur hëna e plotë e Gaforres lind më 26 dhjetor, duke marrë hapësirën dhe kohën për t’u çlodhur dhe rimbushur pas disa javësh plot tension. Joshja juaj rritet vetëm kur Venusi hyn në Shigjetar në datën njëzet e nëntë, duke ju vënë në humor për të parë dhe për t’u parë.

Ditët me fat gjatë muajit: 7, 14, 27
Ditët sfiduese: 3, 11, 16

Mërkuri rrëshqet në Bricjap dhe në shtëpinë tuaj të vetë-shprehjes më 1 dhjetor, e dashur Virgjëreshë, duke ngritur në mënyrë dramatike mendjen tuaj artistike. Përdoreni këtë energji për t’u bërë kreativë me planet tuaja për sezonin e festave dhe kërkoni mënyra për të vënë në lëvizje çdo projekt profesional që bie në tryezën tuaj.

Do të ndjeni një ndryshim kur Venusi të hyjë në Akrep në datën e katërt, duke sjellë një energji intime në tryezë që mund ta bëjë më të tretshme idenë e të qenit i pambrojtur, veçanërisht kur bëhet fjalë për marrëdhëniet romantike që dëshironi të zhvilloni.

Hëna e re e Shigjetarit ju vë në kontakt me emocionet tuaja më 12 dhjetor, duke ju shtyrë të gjeni ngrohtësi dhe rehati në shtëpi. Kjo klimë kozmike është e përkryer për të bërë plane rreth projekteve të brendshme që do të dëshironit t’i realizoni në vitin e ri, megjithëse nëse jeni duke pritur për pushime, mund të jetë më mirë të përqendroheni në të tashmen se të shikoni përpara. Stacionet e Mërkurit janë retrograde në të njëjtën ditë, duke shënuar justifikimin e përsosur për t’u lidhur me vëllezërit e motrat dhe miqtë.

Dimri zvarritet kur dielli hyn në Bricjap në datën njëzet e një, duke ju frymëzuar të lini të lirë dhe të argëtoheni. Zhytuni plotësisht në të gjithë magjinë që ofron ky sezon, duke mbledhur të dashurit për të krijuar kujtime dhe për të forcuar lidhjet. Hëna e plotë e Gaforres më 26 dhjetor vetëm sa rrit popullaritetin tuaj, megjithëse do të dëshironi të kërkoni një komunitet që ka vlera të ngjashme me tuajat. Afërdita hyn në Shigjetar në datën njëzet e nëntë, duke zgjeruar zemrën tuaj gjatë javëve të ardhshme dhe duke ju vënë në humor.

Ditët me fat gjatë muajit: 2, 11, 18
Ditët sfiduese: 4, 26, 31

Do të keni një shans për të bashkuar mendimet dhe emocionet tuaja ndërsa Mërkuri hyn në Bricjap më 1 dhjetor, e dashur Peshore, duke ju vënë në kontakt me ndjenjat tuaja nga një këndvështrim pragmatik. Tani është një kohë e mirë për të trajtuar çështjet që i keni lënë anash, veçanërisht kur bëhet fjalë për familjen dhe ata me të cilët bashkëjetoni.

Ndërkohë, Afërdita hyn në Akrep në datën e katërt, duke ju dhënë leje për të llastuar veten ndërsa ne gërmojmë më thellë në sezonin e festave. Shijoni pamjet, tingujt, aromat dhe shijet për të cilat ky sezon është i dashur, duke shfrytëzuar maksimalisht çdo moment të veçantë.

Hëna e re e Shigjetarit përforcon zërin tuaj më 12 dhjetor, duke ju vënë në një humor më të fortë dhe të jashtëzakonshëm. Nëse jeni adhurues i dërgimit të kartave në këtë periudhë të vitit, këto energji janë perfekte për adresimin e zarfeve dhe dërgimin e tyre në postë. Sidoqoftë, stacionet e Merkurit janë retrograde në të njëjtën ditë, gjë që mund të sjellë vonesa në çdo dërgesë që prisni, duke e bërë të rëndësishme që të bëni porosi dhuratash më shpejt se sa më vonë. Nostalgjia do të mbetet gjithashtu në ajër gjatë kësaj rrotullimi planetar, prandaj sigurohuni që ta lëshoni fëmijën brenda.

Sezoni i Bricjapit shfaqet në datën njëzet e një, duke shënuar fillimin zyrtar të dimrit dhe një kohë veçanërisht komode për ju. Do të ndiheni të thirrur të qëndroni ngrohtë në komoditetin e shtëpisë, duke krijuar një hapësirë që është e mbushur me paqe dhe shoqëri të jashtëzakonshme. Ju gjithashtu mund të ndiheni më sentimentalë se zakonisht, por mos u përmbani nëse keni diçka kuptimplotë për të thënë. Hëna e plotë e Gaforres më 26 dhjetor mund t’ju ndihmojë të rivendosni kufijtë nëse keni nevojë për një frymëmarrje, megjithëse do të kërkoni lidhjen edhe një herë kur Venusi të hyjë në Shigjetar në datën njëzet e nëntë.

Ditët me fat gjatë muajit: 5, 11, 25
Ditët sfiduese: 3, 9, 17

Do të keni një dhuratë për të hequr qafe marrëzitë pa ofenduar të tjerët, i dashur Akrep, pasi Mërkuri hyn në Bricjap dhe në shtëpinë tuaj të komunikimit më 1 dhjetor. Mos hezitoni të jeni të drejtpërdrejtë me të tjerët, duke i bazuar argumentet tuaja në arsye për të shmangur shtytje ose konfrontim. Dhe Venusi hyn në shenjën tuaj në të katërtën, duke ngritur karizmën tuaj natyrore për të ndihmuar në zbutjen e çdo skaji të ashpër bisedor. Kjo vendosje planetare mund të tërheqë gjithashtu një ose dy admirues të rinj pasi aura juaj shkëlqen me mister dhe hir.

Hëna e re e Shigjetarit nxit natyrën tuaj bujare më 12 dhjetor, duke ju sjellë në humor për blerjet e festave. Nëse keni mundesitë për të dhënë pak më shumë seç mundeni zakonisht, lejojani vetes të gjeni kënaqësi duke llastuar njerëzit që doni. Megjithatë, përpiquni të mbani në mend se artikujt materialë nuk janë gjithçka, dhe duke qenë se stacionet e Mërkurit drejtohen në të njëjtën ditë, do të jetë më e rëndësishme se kurrë që të mbani një buxhet të shëndetshëm gjatë lundrimit në sezonin e dhënies së dhuratave.

Solstici i dimrit mbërrin në datën njëzet e një, duke shënuar fillimin e sezonit të Bricjapit dhe një kohë që të bën të mendosh. Ju do të dëshironi rritje intelektuale gjatë javëve të ardhshme, ndërsa yjet ju nxisin të kultivoni mençuri. Vetëm përpiquni të mos lejoni që egoja juaj të përfshihet shumë nga dëshira për t’u dukur e zgjuar. Në vend të kësaj, përqendrohuni në atë se si të ruani fokusin ndërsa zgjeroni mendjen tuaj.

Ana juaj filozofike shfaqet gjatë hënës së plotë të Gaforres më 26 dhjetor, duke shënuar një nga netët më të qeta dhe shpirtërisht të plotë të vitit për ju. Fokusi juaj do të zhvendoset në fitimin e prosperitetit kur Venusi të migrojë në Shigjetar në datën njëzet e nëntë.

Ditët me fat gjatë muajit: 5, 15, 25
Ditët sfiduese: 3, 9, 20

Shijoni të gjitha përfitimet që vijnë me udhëtimin e diellit nëpër shenjën tuaj, i dashur Shigjetar, duke u kënaqur me popullaritet të lartë, fat të mirë dhe më shumë qëndrueshmëri. Ju do të dëshironi përvoja shqisore ndërsa Mërkuri bën debutimin e tij në Bricjap më 1 dhjetor, duke ju shtyrë të zhyteni plotësisht në bukuri. Dashuria për veten luan një rol të rëndësishëm në mirëqenien tuaj mendore pasi Venusi hyn në Akrep në datën 4, duke ju nxitur të gjeni harmoninë nga thellësia e brendshme. Kjo klimë kozmike mund t’ju ndihmojë gjithashtu të çliroheni nga çdo sjellje apo dinamikë që ka sjellë shumë pikëllim në jetën tuaj.

Hëna e re lind në shenjën tuaj më 12 dhjetor, duke ju shtyrë të bëni një urim shumë të veçantë për ditëlindje. Tani është koha për t’u lidhur me nevojat tuaja themelore dhe ambiciet më të larta, duke besuar se mund t’i keni të gjitha kur punoni shumë, mbani një këndvështrim pozitiv dhe besoni në veten tuaj. Fatkeqësisht, stacionet e Mërkurit janë retrograde në të njëjtën ditë, duke ju kërkuar të ngadalësoni.

Hëna e plotë e Gaforres zbukuron qiellin tuaj më 26 dhjetor, duke ju vënë në humor për intimitet dhe lidhje emocionale. Përdoreni këtë energji për të nderuar ndjenjat tuaja në shoqërinë e njerëzve të dashur, duke i dhënë zemrës suaj një shans për të lulëzuar. Dashuria do të jetë në anën tuaj kur Venusi të hyjë në shenjën tuaj në datën njëzet e nëntë, duke ju lejuar të hyni në vitin e ri me karizëm shtesë.

Ditët me fat gjatë muajit: 14, 18, 27
Ditët sfiduese: 9, 11, 16

Muaji fillon me debutimin e Mërkurit në shenjën tuaj, i dashur Bricjap, duke ju nxitur të përdorni zërin tuaj ndërsa zgjidhni fjalët tuaja me mençuri. Do të ndiheni më të ndjeshëm dhe të prekshëm ndërsa dielli vazhdon udhëtimin e tij përmes Shigjetarit dhe shtëpisë tuaj të dymbëdhjetë diellore, dhe kufijtë do të jenë të rëndësishëm për t’u mbajtur në mend.

Do të ndjeni një ndryshim kur Afërdita të hyjë në Akrep në datën e katërt, duke ju ndihmuar të ndiheni më në harmoni me komunitetin tuaj dhe vendin tuaj në të. Kjo vendosje qiellore është gjithashtu e shkëlqyeshme për të përhapur gëzimin e festave duke mbështetur një kauzë të mirë, duke i dhënë një pikë për t`ju rikthyer shoqërisë.
Hëna e re e Shigjetarit më 12 dhjetor sjell një energji karmike në tryezë, duke ju kërkuar të merrni parasysh se si sjelljet dhe veprimet shtohen me kalimin e kohës. Nëse jeni gati të çliroheni nga modelet që nuk ju shërbejnë, përdorni këtë energji për të bërë një plan se si mund të bëni më mirë ecjen përpara. Sidoqoftë, Mërkuri hyn në lëvizjen e tij retrograde në të njëjtën ditë, gjë që mund të çojë në fatkeqësi nëse nuk kujdeseni të redaktoni punën tuaj. Këto energji mbështesin gjithashtu kthimin në projekte të vjetra, duke u dhënë atyre një jetë të dytë ndërsa shikoni drejt së kaluarës.

Dita e njëzet e një shënon fillimin zyrtar të dimrit kur dielli hyn në shenjën tuaj, duke ju ngritur humorin në këtë proces. Do të ndiheni më të lehtë dhe më të gatshëm për të dalë në qendër të vëmendjes, duke u larguar nga energjia e izoluar që sjell sezoni i Shigjetarit.

Hëna e plotë e Gaforres më 26 dhjetor vepron si një natë veçanërisht romantike për ju, ndaj sigurohuni që të përqafoni të gjitha gjërat e dashura. Ndërkohë, Venusi hyn në Shigjetar në datën njëzet e nëntë, duke ju kërkuar që t’i kushtoni më shumë energji dashurisë për veten.

Ditët me fat gjatë muajit: 5, 21, 24
Ditët sfiduese: 3, 14, 16

Jeta juaj shoqërore do të jetë aktive ndërsa dielli vazhdon udhëtimin e tij përmes Shigjetarit, i dashur Ujor, megjithëse debutimi i Mërkurit në Bricjap më 1 dhjetor mund t’ju vendosë në një humor më të qetë dhe më të rezervuar. Kjo vendosje planetare gjithashtu promovon introspeksionin ndërsa i afrohemi vitit të ri, duke marrë parasysh se çfarë ndryshimesh mund të bëni për të siguruar që viti 2024 të jetë një sukses.

Ndërkohë, Afërdita hyn në Akrep në datën e katërt, duke ju ndihmuar të mahnitni kolegët dhe anëtarët me ndikim të fushës suaj. Nëse motivimi juaj për t’u socializuar po mbaron, jini të vëmendshëm që t’i jepni përparësi ngjarjeve që mund të ndihmojnë karrierën tuaj.
Hëna e re e Shigjetarit më 12 dhjetor shënon rastin e përsosur për të eksploruar komunitetin tuaj, duke u futur në frymën e festave me festa që sjellin gëzim dhe rehati. Tani mund të jetë gjithashtu një kohë e mirë për të ofruar shërbimet tuaja si vullnetare, duke hyrë në anën tuaj altruiste duke i dhënë mbrapa shoqërisë. Ndërkohë, stacionet e Mërkurit janë retrograde në të njëjtën ditë, duke ju kërkuar të reflektoni mbi të kaluarën dhe të kërkoni mbylljen aty ku është më e nevojshme.

Do të ndiheni sikur të qëndroni të ulët për pjesën e mbetur të vitit pasi dielli të hyjë te Bricjapi në datën njëzet e një, duke shënuar fillimin e dimrit dhe një kohë gjumi dimëror. Jepini vetes hapësirën për të çliruar plotësisht çdo vështirësi që ju gjeti gjatë dymbëdhjetë muajve të fundit, duke aplikuar shërim në plagët emocionale duke rifituar forcën. Përdorni hënën e plotë të Gaforres më 26 dhjetor për të kontrolluar nevojat tuaja fizike, duke çliruar stresin dhe duke konsumuar shumë lëndë ushqyese. Afërdita hyn në Shigjetar në datën njëzet e nëntë, duke ju vënë në humor për dashuri dhe lidhje.

Ditët me fat gjatë muajit: 5, 21, 24
Ditët sfiduese: 11, 20, 21

Merrni iniciativën kur bëni aleanca të reja ndërsa Mërkuri hyn në Bricjap më 1 dhjetor, të dashur Peshq, duke ju inkurajuar të zgjeroni rrethet tuaja personale dhe profesionale. Vetëm mos harroni të ruani kufijtë e shëndetshëm pasi dielli i Shigjetarit sjell eksitim në ajër, duke rritur energjinë dhe duke e bërë më të lehtë ndarjen.

Ndërkohë, Afërdita hyn në Akrep në datën e katërt, duke ju përgatitur për lidhje shpirtërore dhe shkëmbime filozofike. Gjeni mbështetje në praktikat tuaja shpirtërore, duke kërkuar lidhje gjatë rrugës. Nëse jeni aktualisht në kërkim të dashurisë, tani mund të jetë një kohë e mirë për t’i treguar Universit atë që kërkoni.

Bëni lëvizje të mëdha në karrierë nën hënën e re të Shigjetarit më 12 dhjetor, një nga ditët më me fat të vitit për ju kur bëhet fjalë për rritjen profesionale. Mbështetuni te statusi dhe të gjitha përfitimet që vijnë me të, duke besuar se keni fituar përvojën dhe vendosmërinë për t’u kënaqur me këto atmosfera shumë mbështetëse. Sidoqoftë, do të dëshironi të qëndroni vigjilentë për gabime ose keqkomunikime kur stacionet e Mërkurit kthehen në retrogradë në të njëjtën ditë, veçanërisht kur bëhet fjalë për komunikimin masiv.

Solstici i dimrit ndodh kur dielli hyn në Bricjap dhe në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë diellore në datën njëzet e një. Përdoreni këtë energji për të investuar në besimet tuaja dhe ndjenjën e komunitetit, duke kuptuar rolin tuaj si një anëtar kontribues i shoqërisë. Hëna e plotë e Gaforres më 26 dhjetor sjell shumë argëtim në tryezë, duke shënuar justifikimin e përsosur për t’u mbledhur me miqtë.

Do të ndjeni një ndryshim kur Venusi të hyjë në Shigjetar në datën njëzet e nëntë, duke ju frymëzuar të përpiqeni për më shumë në vitin e ri.

Ditët me fat gjatë muajit: 7, 18, 25
Ditët sfiduese: 16, 26, 28

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here