95 vota pro, kush janë 2 deputetët që votuan kundër rritjes së pagës të tyre

0
29

Kuvendi ka miratuar sot rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat.

Pavarësisht debateve dhe zërave kundër nga radhët e opozitës, por edhe të vetë kryeministrit Edi Rama, pr/ligji është votuar me shumicë të thjeshtë votash.

Pro kësaj nisme ligjor kanë votuar plot 97 deputetë, ndërsa vetëm 2 deputetë, Bujar Leskaj dhe Qani Xhani.

Ndërkohë, kryeministri Rama nuk ka qenë i pranishëm gjatë momentit të votimit të kësaj rritjeje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here