“I shërben gënjeshtrat si të vërteta me një buzëqeshje”/ Ambasada e SHBA në Tiranë nxjerr emrin e njohur: Njihuni me gazetaren që punon për Putin

0
29

Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar të dhënat e një nga figurave kryesore të propagandës ruse.

Në postimin e shpërndarë në rrjetet sociale, thuhet se  ajo është e aftë të shërbejë gënjeshtrat si të vërteta dhe këtë e bën fare lehtë edhe me buzëqeshje.

“Margarita Simonyan është një nga fytyrat kryesore të propagandës dhe dezinformimit të presidentit rus Vladimir Putin, si ndërkombëtarisht ashtu edhe brenda Rusisë.

Ajo është e aftë të shërbejë gënjeshtrat si të vërteta – dhe këtë e bën me buzëqeshje”, thuhet në postimin e ambasadës së SHBA.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj