Protesta për tragjedinë e Himarës, Berisha dhe Meta shtrëngojnë duart

0
51

Dy ish-kryeministrat Sali Berisha dhe Ilir Meta janë bërë bashkë në protestën e ngritur për tragjedinë e ndodhur dy ditë më parë në Himarë, ku u vra me skaf nga një polic, një vajzë vetëm 7-vjeçare.

Meta dhe Berisha janë takuar me qytetarët dhe më pas të dy janë vendosur në të njëjtin vend, përballë Kryeministrisë.

Ndërkohë protesta është zhvendosur para Presidencës, ndërsa disa protestues të tjerë kanë filluar të shpërndahen.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj