Arrestimi i Saimir Tahirit, Evi Kokalari nxjerr dokumentet dhe hedh akuzat e rënda ndaj ish-ministrit: Paguante 20,000€ për …

0
177

Aktivistja Evi Kokalari ka sulmuar ish-ministrin Saimir Tahiri pas arrestimit të tij. Kokalari ka publikuar në rrjetet sociale disa dokumente të cilat sipas saj vërtetojnë sesi Tahiri në vitin 2020 i ka paguar 20,000€ për trimestër një kompanie lobimi në Amerikë që të “pastronte emrin” e tij mbas investigimit në Itali.

“Saimir Tahiri në 2020 i paguante 20,000€ për trimestër një kompanie lobimi në Amerikë që të “pastronte emrin” e tij mbas investigimit në Itali.

Domethënë, meqënëse dje u gjënd i fajshëm, Saimir Tahiri pagonte 20,000 € për trimestër që të gënjente politikanët Amerikan!!”, shkruan Kokalari.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj