Gjejeni pak në ç’vend renditet? Ronela Hajati jep superlajmin për ‘Eurovisionin’ që na bëri të gjithëve krenare: Për herë të parë në histori, Shqipëria është në …

0
132

Një lajm që na bën të gjithëve krenarë, kënga e Ronela Hajatit me titullin “Sekreti” dhe me të cilën do të përfaqësojë Shqipërinë në Torino të Italisë në 2022, po bën namin në YouTube.

Këngëtarja e njohur, nuk po brohoritet vetëm nga fansat e kombit, por tashmë edhe nga të huajt. Artistja ka postuar së fundmi në Instastory, një foto ku tregohet se kënga e saj është renditur në treshen e këngëve më të dëgjuara të “Eurovision”-it.

Sipas fotos që Ronela kishte postuar, kjo është hera e parë në histori ku Shqipëria arrin këtë rekord.

“Për herë të parë në histori, Shqipëria është në vendin e tretë për shikueshmërinë më të lartë në faqen zyrtare të ‘Eurovision’-it në YouTube. Urime.”- shkruhet në foton e postuar nga Ronela Hajati.

Ronela Hajati pati shumë kritika jo vetëm në lidhje me tekstin e këngës, por edhe me fitoren e saj.

Kujtojmë se për të hedhur poshtë këto kritika këngëtarja ka reaguar dhe ka thënë se një artist i vërtetë e ka zemrën të madhe e të bukur, ndaj ndihet krenare për punën e saj pasi performanca është bërë ‘trending’ në Europë dhe komentet nga të huaj janë 95% pozitive.

“Urrejtje nga artiste per nje vajze qe ka punuar me vite te tera per shume artiste te tjere, per tekste te mrekullueshme, melodi te mire eshte e neveritshme dhe diabolike. Do thoni kujt i plas? Mua! Mua qe kam sakrifikuar gjerat me te shtrenjta per t’i pelqyer publikut! Komentet e keqija kane qene minimale por te gjitha nga adresa shqiptare. Me falni te gjithe ju “poetet” qe zhargonin e keni te mrekullueshem! Nje artist i vertete e ka zemren e madhe e te bukur, jo te lige! Nje artist i vertete nuk ble as tekste as muzike por ulet dhe punon! “- është shprehur ajo.

Gjejeni pak në ç’vend renditet? Ronela Hajati jep superlajmin

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj