Sokol Balla largohet nga televizioni i njohur, zbulohen planet e tij drejt Top Channel/ Çfarë do ndodhë me emisionin e Eni Vasilit? Priten lëvizje

0
177

Siç po përflitet emisioni “Real Story” i Sokol Ballës nuk do të transmetohet më në ekranin e Neës 24.

Gazetari është larguar nga ekrani i televizionit të Irfan Hysenbelliut dhe mësohet se atij i kanë bërë ofertë nga Top Channel, por në negociata është edhe ABCneës.

Në këtë televizion, emisioni politik është ai i Open, që moderohet nga Eni Vasili, e cila protet që të largohet nga ky ekran.

Nga ana tjetër sipas Cna, moderatorja Eni Vasili pritet të largohet nga Top Channel, pasi ky televizion i ka bërë ofertë Ballës për tu rikthyer si drejtor informacioni por edhe drejtues i emisionit politik.

Deri tani ende nuk dihet destinacioni i Eni Vasilit, e cila më parë moderonte emisionin “Hapur” në ekranin e Irfan Hysenbelliut në Neës 24, një nga mediat e sponsorizuara nga kompanitë e inceneratorëve, pronarët e të cilave janë shpallur në kërkim nga SPAK.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj