Gjendet krijesa e rrallë shumëngjyrëshe në bregdetin e Oregonit, mbeten të gjithë pa fjalë nga ajo që shikojnë

0
18

Në bregdetin e Oregonit në SHBA është gjetur një peshk gjigand shumëngjyrësh.

Peshku Opah, i njohur ndryshe si peshku i hënës u zbulua në Sunset Beach në Seaside, një qytet në anën veriperëndimore të shtetit.Ad by Valueimpression

Krijesa shumëngjyrëshe, rreth një metër e gjatë kishte një përzierje të argjentë dhe të kuqërremtë të ndritshme dhe luspa portokalli me pika të bardha.

Peshku është  i rrallë në bregdetin e Oregonit.

Keith Chandler, menaxheri i përgjithshëm i Akuariumit Seaside, tha për CNN: “Ata janë peshq mjaft të mrekullueshëm dhe normalisht nuk i shohim në breg. Ishte mjaft emocionuese për vendasit”.

Fotot që po ‘thyejnë’ rrjetin/ Gjendet krijesa e

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj