Nuk ka qetësi! Greqia goditet nga një tjetër tërmet ditën e sotme, shkencëtarët të shqetësuar

0
28

Një tërmet me madhësi 4.1 ballë është shënuar në Thiva, të Greqisë qendrore, sot në mëngjes, thanë autoritetet. Nuk ka raporte të menjëhershme të dëmtimit ose lëndimit.

Sipas mediave vendase, Instituti Gjeodinamik i Athinës tha se tërmeti ndodhi në 8.05 të mëngjesit me kohën lokale, 2 kilometra në veri-lindje të Thiva dhe epiqendra e tij ishte në një thellësi prej 10 kilometrash.

Ditët e fundit rajoni është goditur nga qindra tërmete. Të shqetësuar për aktivitetin sizmik të vazhdueshëm, shkencëtarë po hetojnë nëse ato janë pjesë e një tufë lëkundjesh të lehta apo paralajmërese të një tërmeti më të fortë.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj