Ogerta Manastirliu thirrje: Aplikoni për t’u punësuar në Spitalin Rajonal Memorial të Fierit

0
69

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, u ka bërë thirrje të gjithë infermierëve, mjekëve që të aplikojnë për t’u bërë pjesë e stafit shëndetësor në Spitalin Rajonal të Fierit.

Në një video që ka ndarë në rrjetet sociale, Manastirliu se mjekët dhe infermierët duhet të plotësojnë kriteret që të përzgjidhen për të punuar në këtë spital.

Më tej ajo thotë se Spitali Rajonal Memorial i Fierit do të jetë modeli i parë i një spitali publik me autonomi të mirëfilltë spitalore.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj