Kryeministri Rama njofton largimin e Eglantina Gjermenit dhe Vasilika Hysit nga Partia Socialiste

  0
  38

  Eglantina Gjermeni dhe Vasilika nuk do të kandidojnë më në listat e Partisë Socialiste.

  “Mirënjohje gjithmonë në këtë Ditë të Gruas, dy bashkëpunëtoreve simbol të promovimit të legjislacionit mbi barazinë gjinore, të drejtat e grave, fëmijëve, minoriteteve dhe kundër dhunës ndaj gruas; dy aktivisteve shembullore të Shoqërisë Civile, që sollën në PS vlera e kontribute të reja dhe për 12 vjet rresht e përfaqësuan PS me dinjitet e profesionalizëm, në Kuvend e në Qeveri, Vasilika Hysi dhe Eglantina Gjermeni.”, thuhet në mesazhin e kryeministrisë.

  PËRGJIGJU

  Shkruani komentin tuaj
  Vendosni emrin tuaj