Pas kalimit të ciklonit Filomena/Moti bën kthesën e madhe, ja çfarë na pret ditët në vijim

0
37

Pas kalimit të ciklonit Filomena kemi ulje të lehta të temperatuave. Pritet të kemi reshje lokale shiu të intensitetit kryesisht të dobët.

Temperaturat kanë filluar të rikuperohen në Britaninë e Madhe dhe Iberi, ndërsa në rajonin tonë do të pësojnë ulje graduale.

Do të kemi edhe periudha me reshje bore gjatë javës, ndërsa ulja e theksuar e temperaturave pritet afër fundjavës ku temperaturat mund të ulën nën -10 gradë Celsius, ndërsa në viset malore ato mund të ulën deri në -15 gradë Celsius sipas ecurive më të fundit sinoptike.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj