Nga erdhi në Shqipëri? Reagon qeveria gjermane: Nuk kemi dërguar asnjë vaksinë

0
45

Vaksina, me doza shumë të vogla, erdhi më në fund në Shqipëri, por ajo që mbeti si refren ishte pyetja se nga erdhën këto doza. Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk mund ta bënte publike vendin e origjinës se nga na erdhën këto doza.

A2CNN, në një komunikim me qeverinë gjermane, përgjigja nga zëdhëësi i shtypit ishte se Gjermania nuk ka dërguar asnjë dozë deri tani në asnjë vend tjetër dhe se nuk ka informacion se nga është dhuruesi.

Ndësa Pfizer u përgjigj se është i angazhuar për të sjellë vaksinën dhe do punojnë ngushtësisht me të gjitha qeveritë përfshi dhe qeverinë.

Vaksinat kanë ardhur nga Rinasi direkt në stadium.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj