Ndryshimet në qeveri/ Meta bën lëvizjen e rëndësishme

0
35

Ditën e sotme presidenti Ilir Meta ka dekretuar Olta Xhaçkën si ministre e Jashtme dhe Niko Peleshin në detyrën e ministrit të Mbrojtjes.

Njoftim i Institucionit të Presidentit të Republikës 31 dhjetor 2020

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta ka dekretuar sot shkarkimin e zotit Edi Rama nga detyra e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme dhe zonjës Olta Xhaçka nga detyra e ministrit të Mbrojtjes. Po sot, Presidenti Met ka dekretuar emërimin e zonjës Olta Xhaçka në detyrën e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme dhe zotit Niko Peleshi në detyrën e ministrit të Mbrojtjes.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj