Këngëtarja e njohur shqiptare guxon më shumë seç duhet në festivalin e RTSH-së/ Veshja transparente i tregon pjesën intime, të gjithë mendojnë se është lakuriq

0
132

Mbrëmjen e djeshme u finalizuar natë e tretë e Festivalit të Këngës në RTSh ku u përzgjodh fituese këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila do të na përfaqësojë edhe në Festivalin Europian.

Në mesin e finalistëve ishte edhe këngëtarja Xhesika Polo, e cila në një prej netëve që këndoi në skenë duket se kishte zgjedhur një veshje paska të papërshtatshme, që të krijonte idenë sikur kishte dalë e zhveshur.

Këngëtarja e njohur shqiptare guxon më shumë seç

Në fakt fotot e saj janë bërë menjëherë virale në rrjetet sociale, ku artistja kritikohet për veshjen e saj, që të shtyn të imagjinosh se ajo nuk ka veshur fare pantallona, por në fakt ato janë në ngjyrën e mishit.

Ndërkohë që në të njëjtin festival u shfaq me veshje vajzash edhe këngëtari Durim Morina i njohur me emrin artistik ‘Mirudi’. Ai tha se mori kërcënime për shkak të zgjedhjes që kishte bërë, që sipas tij kërkonte të sillte një mbështetje dhe përkrahje ndaj komunitetit LGBT në vendin tonë. Sipas Muridit, pas performancës së tij në skenë ai ka marrë shumë kërcënime, madje disa prej tyre edhe me vdekje.

Këngëtarja e njohur shqiptare guxon më shumë seç

Një tjetër polemikë që dhuroi ky festival i fundvitit, që duhet thënë nuk kishte vëmendjen e madhe nga publiku, ishte edhe emri i fitueses Anxhela Peristeri, e cila duket se ishte ”vulosur” ende pa nisur mirë gara, pasi më herët kishin qarkulluar lajme se ajo ishte fituesja.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj