Sërish tërmet i fuqishëm në Maqedoni ‘shkundet’ edhe Shqipëria, ja sa ishte magnituda

0
36

Një tjetër tërmet ka goditur sërish Republikën e Maqedonisë së Veriut pas atij me magnitudë 5.5 ballë i shkallës Rihterqë ra në mëngjes.

Epiqendra ishte në Gostivar dhe ishte 4.9 ballë të shkallës Rihter.

Shërbimi sizmologjik europian EMSC e lokalizon tërmetin edhe në Shqipëri.

Raportohet se në Dibër është ndjerë shumë ky tërmet.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj