Rritje e shtrimeve në spital/ Hapet këtë javë COVID 3, ja sa shtretër ka spitali

0
15

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë vizituar ambientet e spitalit të Covid-3 të ngritur në ambientet e rehabilituara të ish-Urgjencës në QSUT.

Ministrja deklaroi se kjo strukturë do të bëhet funksionale brenda kësaj jave. Ajo theksoi se spitali Covid-3 ka në dispozicion 150 shtretër për trajtimin e pacientëve me Covid-19.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj