U përjashtua nga ‘Përputhen’/Reagon për herë të parë Shqipja

0
57

Ditën e sotme, produksioni i emisionit “Për’puthen” në Top Channel vendosi të përjashtonte konkurrenten Shqipe Hysenaj nga programacioni, për një afat kohor të papërcaktuar.

Moderatorja Bora Zemani deklaroi se produksioni i ka kërkuar Shqipes që të kërkojë falje publike për mesazhet jo të duhura të përcjella përmes fjalorit dhe sjelljes së saj, pasi nuk i shërbejnë audiencës.

E ndërsa nga 28-vjeçarja pritej një ndjesë, Shqipja ka reaguar përmes një postimi në Instagram. Teksa ka publikuar një foto nga studio e “Për’puthen” Shqipja e ka shoqëruar me përshkrimin: “Çdo gjë ka kohën e vet dhe çdo gjëje i vjen fundi”.

Nuk e dimë nëse Shqipja do të kërkojë apo jo falje publike, por kjo duket si një ‘ndarje zyrtare’ e Shqipes me Për’puthen.

Vendimi për përjashtimin e 28-vjeçares është marrë pasi Shqipja bullizoi Gracionon, për faktin se është biseksual, dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për flokët.

U përjashtua nga ‘Përputhen’ pas një debati të

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj